Urheilupäivä onnistui yli odotusten!

Lintuvaaran koulun vanhempainyhdistys avusti koulun liikuntapäivän järjestelyissä pitämällä buffaa lauantaina 6.9 klo 9.00-13.00 välisenä aikana Leppävaaran Urheilustadionilla.Aamu alkoi sumuisena, mutta vaihtui pian kirkkaaseen auringonpaisteeseen ja vanhempia olikin paljon paikalla seuraamassa tapahtumaa ja osallistumassa sukkulaviestiin.

VY:n toimesta urheilupäivä päättyi vauhdikkaaseen loppuverryttelyyn Cheekin tahdissa Musiikki- ja tanssikoulu Estradan tanssiopettajan vetämänä. Koko tapahtuman ajan kestänyt buffettimme onnistui yli odotusten. Vanhemmat osallistuivat aktiivisesti niin buffatarjoiluiden leipomiseen, myymiseen kuin myös ostamiseen. Rahaa kertyi lähes 1000 euroa.

Kiitokset kaikille vanhemmille avusta ja myös HOK:lle , joka lahjoitti meille mm. kahvia ja mehua.Ja kiitokset koululle mukavasta päivästä!

Advertisement