Uusi hallitus 2016-17

Vuosikokouksessa 22.9 vanha hallitus sai vastuuvapauden ja yhdistykselle valittiin uusi hallitus. Mukana on niin uusia kuin pitkään toiminnassa mukana olleita vanhempia. Uusi puheenjohtaja on keväästä saakka liikenneturvallisuusvastaavana toiminut Katri Turunen, varapuheenjohtajana jatkaa Kirsi Lehtonen ja taloudenhoitajana Ilona Hannikainen. Sihteeriksi valittiin Heidi Kalsola ja buffavastaavaksi Johanna Lindgren. Muita hallituksen jäseniä ovat Sigrit Toomla, Eeva Relander, Katjamaria Ruotsalainen, Johanna Gummerus, Pia Rantalahti ja Paula Toppila. Toiminnantarkastajina jatkavat Minna Arala ja varatoiminnantarkastajana Minna Närhilä. ”Vallanvaihtokokous” pidettiin 31.10 ja tulevista suunnitelmista kerromme tällä sivustolla jayhdistyksen fb-ryhmässä, mistä löydät myös iloisen hallitusjoukon kuvan! Muistathan että kaikki vanhemmat ovat tervetulleita yhdistyksen kokouksiin, joista myös ilmoitetaan yllä mainituilla foorumeilla.Tervetuloa!

Advertisement