Buffavastaavamme hallituksen puheenjohtajaksi

Lintuvaaran vanhempainyhdistys piti sääntömääräisen vuosikokouksensa 6.10., jossa käytiin läpi toimintakertomus, ja toimintasuunnitelma vuodelle 2014 – 2015 ja tärkeimpänä valittiin uudet hallitusjäsenet vuodelle 2014 – 2015.

Buffavastaavana loppukeväästä aloittanut Paula Toppila valittiin hallituksen uudeksi puheenjohtajaksi, varapuheenjohtajaksi Elli Perklèn ja rahastonhoitajaksi Ilona Hannikainen. Sihteerin paikka on vielä auki ja kaikki tehtävästä kiinnostuneet ilmoittautukaa vy(at)lintuvaaranvanhemmat.com tai tulkaa seuraavaan kokoukseen ma 3.11. klo 18, niin saatte tehtävästä lisätietoa ja tapaatte muut hallitusjäsenet. Tehtävä ei vähimmillään vaadi paljoa, mutta niin halutessaan siinä pääsee näyttämään kyntensä niin viestinnän kuin markkinoinninkin tehtävissä. Myös buffavastaavan tehtävät ovat avoinna.

Lue vuosikokouksen muistio, vuoden 2014 – 15 toimintasuunnitelma ja vuoden 2013-14 toimintakertomus täältä.

Advertisement