Vanhempien tapaaminen 31.8 klo 17.30 -tervetuloa uudet!

Lintuvaaran koulun vanhemmat tapaavat maanantaina koulun väistötilan eli Varalinnun opettajain huoneessa klo 17.30. Toivomme kovasti uusia vanhempia mukaan sillä nykyisestä hallituksesta jää useampi vanhempi pois lasten siirryttyä yläasteelle. Nyt on loistava hetki tutustua toimintaan, sillä teemme jälleen buffetin Urheilupäivänä la 12.9 Leppävaaran stadionilla. Mukaan voi tulla leipomalla, myyjäksi tai kahvia keittämällä. Tulossa on myös vuosikokous, jossa valitaan uusi hallitus. Vastuuhenkilöiden toimenkuvista on selkeät kuvaukset, otathan yhteyttä jos olet kiinnostunut ja ennen kaikkea: yhdistys on sitä mitä vanhemmat haluavat sen olevan!Tulevan lukuvuoden suunnitelmista keskustellaan myös tapaamisessa.  Otathan kaikissa asioissa yhteyttä: lintuvaaranvanhemmat(at)gmail.com – ja lämpimästi tervetuloa!

Advertisement